امید اشکانی دوشنبه 15 بهمن 1397 12:10 ق.ظ نظرات ()

استاندارد بین المللیISO 21500  در قالب مدیریت پروژه- خطوط راهنما، راهنمایی هایی را درباره مفاهیم و فرآیندهای مدیریت پروژه ارائه می‌کند که برای عملکرد پروژه مهم است. این مفاهیم و فرآیندها بسیار بر روی عملکرد نهایی  مدیریت پروژه موثر است.ISO 21500:2012  راهنمایی برای مدیریت پروژه فراهم می کند و می تواند توسط هر نوع از سازمان از جمله سازمان های دولتی ، خصوصی و برای هر نوع پروژه ، صرف نظر از پیچیدگی، اندازه و یا مدت زمان استفاده شود، 

باید توجه شود که این استاندارد بین المللی سطح بالایی از مفاهیم و فرآیندهای عملی مدیریت پروژه را تشریح می نماید. مدیران پروژه ها، از استاندارد راهنمای مدیریت پروژه ISO 21500:2012 جهت بهبود موفقیت پروژه و دستیابی به نتایج کسب و کار استفاده می نمایند.

مایلز شفرد، رئیس کمیته پروژه ISO که  استاندارد ایزو 21500 را توسعه داده است می گوید:

ISO 21500 کارکنان هر سازمان را به درک این که چگونه نظم و انضباط را در یک محیط کسب وکار مجهز کرد قادر می سازد. وهمچنین به عنوان راهنمای اولیه برای فردی بدون دانشی عمیق از مدیریت پروژه استفاده می شود.

مزایای استاندارد مدیریت پروژه ISO 21500 عبارتند از:

انتقال دانش را بین پروژه ها و سازمان ها برای بهبود تحویل  پروژه ها تشویق می نماید.

 افزایش انعطاف پذیری کارکنان مدیریت پروژه و توانایی آنها برای کار بر روی پروژه های بین المللی.

 اصول جهانی مدیریت پروژه و فرآیندهارا فراهم می نماید.

Project-Management-1.jpg

نظر کارل بست ، دبیر کمیته پروژه ایزو:

در اقتصاد جهانی به طور فزاینده ای مدیران پروژه نیازمند به راهنمایی برای کمک به آنها در درک اصول اساسی مدیریت پروژه هستند. ISO 21500 می تواند کسانی که درگیر در پروژه ها هستند را برای بهبود موفقیت هایشان در طیف گسترده ای از انواع پروژه کمک کند.

 

برای دانلود رایگان استاندارد ISO 21500 کلیک کنید.