امید اشکانی سه شنبه 2 بهمن 1397 09:37 ب.ظ نظرات ()

ایزو 29990

در استاندارد ایزو 29990 منظور از تحصیلات و آموزش غیر‌رسمی، هرگونه تحصیلات و آموزش سازمان یافته‌ای است که خارج از سیستم‌های رسمی شناخته شده در تحصیلات ابتدایی، تکمیلی و بالاتر باشد. تا مدتی پیش سازمان ها برای دریافت استاندارد ایزو مرتبط با آموزش به سراغ ایزو 10015  (برای مطالعه و دریافت این استاندارد کلیک کنید) می رفتند، اما به دلیل اینکه این استاندارد یک استاندارد راهنما است، نمی توانست به طور کامل پاسخگوی نیاز افراد سازمان باشد، لذا ایزو در سال 2009-2010 میلادی استاندارد ISO 29990 که یک استاندارد با ماهیت صدور گواهینامه می باشد را معرفی کرد. 

لازم به توجه است برای این استاندارد به صورت خاص گواهی نامه صادر می شود.  این استاندارد مرجعی است برای سازمان های برگزار کننده آموزش های غیر رسمی  که این آموزش ها شامل آموزش های غیر رسمی موسسات، اموزشگاه ها و حتی واحد آموزش های درون واحدی سازمان ها بوده اما محدود به آنها نمی باشد.

pdca_prep-500x500.jpg

هدف ؟!

هدف این استاندارد، ارائه یک مدل عمومی برای کیفیت کارکرد و عملکرد حرفه‌ای ارائه دهندگان خدمات یادگیری و مشتریان آن‌ها در طراحی، توسعه و اجرای تحصیلات و آموزش‌های غیررسمی می‌باشد. این استاندارد دارای 4 بند می باشد.

بند 0: مقدمه

در این بند به توضیح کوتاه و اجمالی از این استاندارد پرداخته شده است.

بند1: دامنه کاربرد

در این بند گفته شده است که سازمان هایی که حوزه فعالیت آنه ا آموزش های غیر رسمی است می توانند این استاندارد را دریافت کنند و البته واحد های آموزش در سازمان ها هم می توانند این استاندارد را اجرا کنند.

بند 2: تعاریف و واژگان

در این بند به تعاریف واژگانی که در استاندارد آمده است می پردازد.

بند 3: خدمات یادگیری

در این استاندارد بجای کلمه  Training(آموزش) از کلمه Learning  (یادگیری) استفاده شده است. در این بند به موضوعات مرتبط با یادگیری پرداخته می شود.

بند 4: مدیریت تامین خدمات یادگیری

در بند 4 در خصوص مباحث مدیریتی و سیستمی مانند بازنگری مدیریت، ممیزی داخلی، ریسک، مباحث مالی و ... می پردازد. این استاندارد همخوانی مطلوبی با استاندارد ایزو 9001 دارد و سازمان هایی که در حوزه آموزش فعال هستند می توانند این استاندارد را اجرا کرده و گواهینامه بین المللی دریافت نمایند.

تفاوت با سایر استاندارد ها

تمرکز اصلی استاندارد ایزو 29990 بر یادگیری است به جای آموزش بر خلاف استاندارد ایزو 10015 که صرفا برای واحد آموزش سازمان‌ها در نظر گرفته شده و استاندارد Iwa2 که صرفا برای سازمان‌هایی است که فعالیت اصلی‌شان آموزش است، قابل کاربرد است، این استاندارد هم در سازمان های آموزشی و هم برای واحدهای آموزش سازمان ها، قابل پیاده‌سازی است.

استاندارد ایزو 29990، صرفا به فرایندهای آموزش سازمان ها نمی‌پردازد و علاوه بر توجه به فرآیند آموزش، به فرایند منابع انسانی، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و . نیز توجه دارد. استاندارد ایزو 10015 جهت مدیریت فرایندهای آموزش برای فراگیران سازمان استفاده می‌شود و تمامی این فرایندها شامل نیازسنجی، طراحی، اجرا، ارزیابی و پایش در آن متصور شده است، در حالی که در استاندارد ایزو 29990 مبنایی برای تامین کنندگان آموزش و یادگیری می باشد و اساسا بیشتر مورد استفاده سازمان هایی می باشد که خدمات آموزشی را به صورت بلوغ یافته ارائه می‌کنند. در استاندارد ایزو 29990، پانزده فرایند وجود دارد که باز هم 5 فرایند اصلی همان فرایندهای اشاره شده در استاندارد ایزو 10015 است، محتوایی این دو استاندارد حاکی از صحه گذاری و کامل بودن استاندارد ایزو 10015 است. مشکل اغلب واحدهای آموزش این است که درک مناسبی از این استاندارد نداشته و به درستی آن را در واحد خود پیاده سازی نکرده‌اند، مدیریت ریسک و مالی در استاندارد ایزو 29990 به عنوان دو فرایند فرعی مطرح شده است که در استاندارد ایزو 10015 مطرح نشده و یا وجود ندارد، آسیب‌هایی که در اغلب واحدهای آموزش سازمان ها مشاهده شده بیشتر به دلیل عدم دقت در اجرای الزامات استاندارد است.

برای دانلود متن فارسی ISO 29990 منتشر شده توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران کلیک کنید. 

برای دانلود پاورپوینت راهنمای استاندارد ISO 29990 کلیک کنید.

برای دانلود پاورپوینت راهنمای استاندارد ISO 29990 به زبان ایتالیایی کلیک کنید.