امید اشکانی شنبه 18 مرداد 1399 10:57 ب.ظ نظرات ()

روش اجرایی طرح ریزی پیشاپیش کیفیت محصول یا APQP

طرحریزی پیشاپیش کیفیت محصول یک روش نظامند و مدرن است که برای برقراری مراحل ضروری از فاز دریافت الزامات محصول از مشتری سازمان تا تولید محصول، و انجام فعالیت های مربوطه در زمان لازم در جهت رضایت مشتری اجرایی می شود. طرح ریزی کیفیت محصول به بیانی روشی قانونمند و ساختار یافته از فنون مختلف است که سعی بر این دارد تا رضایت مشتری را افزایش داده و ساختار کاری مشخص باشد، ضمن اینکه مراحل کسب رضایت مشتری در بطن فرایند طرح و تولید را تضمین می کند. هدف از اجرای این روش ارتباط با تأمین کنندگان به منظور برنامه ریزی کیفیت محصول و ایجاد خطوط راهنما به صورت مشترک است. در قدم دیگر سعی بر آسان نمودن ارتباط بین افراد درگیر فرایند است و اینگه آیا گام های برداشته شده بدرستی پیش رفته و کامل شده اند. باید توجه شود صدها مزیت برای اجرای طرح ریزی کیفیت محصول وجود دارد که در مقابل آنها، عدم اجرای آن می توان چند مشکل کلیدی به شرح زیر برای سازمان ایجاد کند. 

1- عدم توسعه تامین کنندگان،

2- عملكرد ضعیف محصول و در نتیجه آن نارضایتی مشتری،
3- افزایش دوره تكوین محصول و ارائه به بازار،
4- افزایش هزینه های طرح نمونه آزمایشی،
5- افزایش هزینه های ناشی از برگشتی محصول،

در همین راستا، دستورالعمل اجرایی برای سازمان های مختلف در نظر گرفته شده است که به همراه کلیه فرم های لازم ( از جمله فرم های آنالیز حالات خرابی، طرح های کنترل، برگه عملیات فرآیند، نقشه مراحل و ...) قابل دسترس شما عزیزان می باشد. 


روش اجرایی طرح ریزی پیشاپیش کیفیت محصول یا APQP

قیمت: 51200 تومان

طرح ریزی پیشاپیش کیفیت محصول یا APQP 

APQP مدرکی است که هر سازمان تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات و قطعات، به آن نیاز خواهد داشت. در این مدرک، در قالب یک روش نظامند، کلیه مدارک فنی و مهندسی نظیر مشخصه های مهم محصول، نیازمندی های مشتری، طرح کنترل و طرح آزمون و هر آنچه که مشتری شما نیاز دارد، جمع آوری می شود.

در مجموعه آماده شده، روش اجرایی APQP به همراه 12 فرم پیوست ارائه شده است. فرم های پیوست از جمله فرم طرح کنترل یا CP، فرم PFMEA، فرم OPS، فرم مشخصات مهم محصول و فرآیند، فرم BOM و سایر فرم های مورد نیاز در APQP می باشد. 

این مجموعه پاسخگوی یک مجموعه کامل مدرک APQP است. لازم به ذکر است از این مجموعه مدرک در قالب SQA نیز می توان استفاده کرد. باید توجه شود مطابق با نیازمندی های سازمان شما، ممکن است برخی فرم های موجود نیازمند به روز رسانی و تغییر داشته باشند. اما تمام تلاش بر این بوده است که این مجموعه پاسخگوی اکثر نیازهای موجود باشد. 

خرید        سوال از فروشنده